Reklamné oznámenie
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.

KREOVANIE ŠTUDIJNÉHO PROGRAMU - ZAINTERESOVANÉ STRANY

Slovenská komora sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce bola ako profesná komora zriadená Zákonom č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov dňom 18.septembra 2015. Komora je nezávislá, nepolitická, samosprávna profesijná organizácia, ktorá združuje sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce v Slovenskej republike. stanovisko k ŠP

Asociácia vzdelávateľov v sociálnej práci (AVSP) je združením, ktorého vznik sa datuje 17. septembrom 2002. Združenie svojou činnosťou prispieva k rozširovaniu teoretických vedomostí a praktických spôsobilostí v oblasti sociálnej práce, napomáha rozvoju vzdelávania na udržiavanie, zdokonaľovanie a dopĺňanie vedomostí a zručností potrebných na výkon sociálnej práce. Mimo iného sa priamo podieľa na kreovaní študijného programu - inovácia, kooperácia v obsahu štúdia v odbore sociálna práca, iniciatíva pri príprave podkladov k zmenám v korpuse pre akreditáciu, hľadanie ciest k skvalitneniu odboru – podnety, databáza odborníkov v jednotlivých predmetoch – moduloch, databáza členov komisií pre štátne záverečné skúšky, organizovanie odborných seminárov, diskusií k témam súvisiacich so študijným programom. K ďalším činnostiam asociácie patrí tiež orientácia na vedu a výskum. Vo svojej činnosti spolupracuje s mnohými profesnými organizáciami, so zástupcami MPSVaR SR, MŠ SR, dekanmi fakúlt VŠ, školami, no etabluje sa aj v medzinárodnej sieti vzdelávateľov v sociálnej práci. stanovisko k ŠP

ÚPSVaR Piešťany   stanovisko k ŠP a uplatneniu absolventov

Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím   stanovisko k ŠP

P A R T N E R I - ZABEZPEČOVANIE ODBORNEJ PRAKTICKEJ VÝUČBY A REALIZÁCIA DOBROVOĽNÍCTVA:

Centrum sociálnych služieb DEMY, Trenčín    zmluva

Zariadenie pre seniorov, Moravany n/V     zmluva

Stredisko evanjelickej DIAKONIE, Trnava    zmluva

Mesto Piešťany    zmluva

  • Zariadenie pre seniorov Vila Julianna
  • Zariadenie opatrovateľskej služby Lumen
  • Zariadenie sociálnych služieb Domum
  • Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa

Centrum pomoci človeku Piešťany (Trnavská arcidiecézna charita)    zmluva

P A R T N E R I - ĎALŠIE VZDELÁVANIE

Inštitút sociálnych a zdravotných vied, s.r.o. (ISZV)

- bol založený v roku 2018 za účelom vzdelávania a rozvíjania odborných spôsobilostí pracovníkov v pomáhajúcich profesiách. V súčasnosti sa jeho činnosť zameriava najmä na ďalšie vzdelávanie odborných pracovníkov v sociálnych službách a centrách pre deti a rodinu. Ponúka vzdelávacie aktivity, supervíziu a rôzne podporné materiály z oblasti sociálnych služieb a sociálnej práce.
 

Inštitút pre prevenciu a intervenciu (IPI) 

- vznikol ako podporná organizácia na Slovensku, ktorej cieľom je zvyšovať zdravotnú gramotnosť širokej odbornej aj laickej verejnosti Na jeho založení sa podieľal tím odborníkov, ktorí roky vyvíjajú úsilie na poli primárnej prevencie a včasnej intervencie. Hlavným cieľom je poskytnúť verejnosti pravdivé a aktuálne informácie založené na medicíne dôkazov (Evidence based medicine) odborníkmi a zvyšovaním zdravotnej gramotnosti motivovať verejnosť k zdravému životnému štýlu a následne k prevencii chronických ochorení a ich komplikácií. Súčasne IPI poskytuje priestor aj pre aktuálne výzvy 21. storočia v oblasti verejného zdravia: pandémia COVID-19, pandémia obezity, utečenecká kríza a otvorení sme ďalším témam. Pre verejnosť pripravuje online webináre, konferencie, semináre, videá, poskytuje konzultačnú činnosť, možnosť participácie na výskume a mnohé ďalšie aktivity.
 

Asociace občanských poraden (AOP)

- je nástupnickou organizací Sdružení pro vybudování sítě občanských poraden, které bylo založené v roce 1997. Nyní AOP sdružuje 34 občanských poraden, jejich detašovaných pracovišť a kontaktních míst, celkem v 80 místech ČR, které ročně zodpoví přes 79 tisíc dotazů v 18 oblastech. Asociace občanských poraden realizuje projekty, které jsou zaměřené především na vzdělávání, poradenství, zaměstnávání či na poskytování metodické podpory. V rámci vzdělávání realizuje pravidelně pro své členy vzdělávací kurzy, které jsou akreditované Ministerstvem práce a sociálních věcí. Tyto kurzy jsou přístupné i nečlenským organizacím.
 

- je vedecko-odborný recenzovaný, indexovaný internetový časopis pre oblasť sociálnej práce, psychológie, pedagogiky, sociálnej politiky, sociálnych služieb, zdravotníctva, verejného zdravotníctva, ošetrovateľstva a rozvojovej spolupráce, ktorý vznikol v roku 2009. Prohuman je indexovaný v databázach EBSCO. Články sú publikované v slovenskom, českom, poľskom alebo anglickom jazyku. Vo svojom portfóliu ponúka mimo iného informácie o pripravovaných domácich i zahraničných konferenciách či odborných stretnutiach. V rubrike Knižnica sa dá získať prehľad o vydaných publikáciách, vysokoškolských učebniciach alebo vedeckých zborníkoch, pričom mnohé z nich sa dajú stiahnuť v elektronickej podobe. Odborné publikácie sú dostupné výlučne v internetovom kníhkupectve.